یکشنبه 10 مهر 1384

دانشجويان زنداني منتظر تهيه‌ي ليست وزارت علوم، ايسنا

ظريفيان:
در حال تهيه‌ي اطلاعات درباره‌ي دانشجويان زنداني هستيم


خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: سياسي


دكتر «غلامرضا ظريفيان» گفت: هم من و هم دوستان ديگر در وزارت علوم در حال آماده كردن ليست و يافتن اطلاعات درباره‌ي دانشجويان زنداني هستيم.


معاون دانشجويي وزير علوم در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) اظهارداشت: در حال بررسي هستيم تا اين كه اين كار سريعتر انجام شود. وزارت علوم ليست خود را مي‌دهد، وزارتخانه‌هاي ديگر هم ليست خود را ارائه مي‌كنند و در نهايت آنها را به قوه‌ي قضاييه مي‌دهيم تا اسامي را اعلام كند.


وي با بيان اينكه «اين اقدام بسياري ارزشمند است»، ابراز اميدواري كرد: با قول مساعدي كه قوه‌ي قضاييه در مورد آزادي دانشجويي زنداني داده‌اند، اميد است كه اين كار هرچه سريعتر انجام شود.


هفته‌ي گذشته به دنبال دستور روز گذشته‌ي رييس قوه‌ي قضاييه براي انجام مقدمات اجرايي آزادي دانشجويان زنداني، « جمال كريمي‌راد »، سخنگوي قوه‌ي قضاييه و وزير دادگستري در پاسخ به اين پرسش كه آيا دستور آزادي دانشجويان زنداني شامل تمام افراد مي‌شود و افرادي مانند احمد باطبي را هم در بر مي‌گيرد؟ اظهار داشت: فرقي نمي‌كند. بدون در نظر گرفتن ماهيت پرونده‌ها اين كار صورت مي‌گيرد؛ البته قرار است معاونت مربوطه در وزارت‌علوم گزارشي را تهيه كند كه اگر اظهارنظر كرد اين كار صورت مي‌گيرد و در اين زمينه از اختيارات رييس قوه‌ي قضاييه در اعمال ماده‌ي 14 استفاده مي‌شود.

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

آيت‌الله « هاشمي شاهرودي » در ديدار هفته‌ي گذشته با وزير علوم با تاكيد بر اين كه «شرايط كنوني جامعه‌ي ما معرفتي و مهرورزي است و بر اين اساس دانشجويان ما هميشه و همه جا بايد مورد رافت اسلامي باشند»، از وزير علوم خواسته بود، هرچه سريع‌تر صورت اسامي دانشجويان زنداني را به قوه‌ي قضاييه جهت آزادي يا مرخصي آنها ارايه كند.


تعدادي از فعالان دانشجويي و مسوولان دانشگاهي در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا از اين اقدام استقبال كرده‌اند.

دنبالک:

فهرست زير سايت هايي هستند که به 'دانشجويان زنداني منتظر تهيه‌ي ليست وزارت علوم، ايسنا' لينک داده اند.
Copyright: gooya.com 2016