سه شنبه 12 مهر 1384

آماده شدن ليست دانشجويان زنداني، حداكثر 15 دانشجوي زنداني در ليست هستند، ايسنا

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: سياسي

دكتر «غلامرضا ظريفيان» معاون دانشجويي وزير علوم، گفت: ليست دانشجويان زنداني امروز آماده مي‌شود و پس از نهايي شدن به قوه‌ي قضاييه مي‌رود.

وي در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: ليست پس از نهايي شدن توسط وزير علوم ابلاغ خواهد شد.

دكتر «زارعي» مديركل حراست وزارت علوم نيز در اين باره به خبرنگار ايسنا گفت: ليست هنوز آماده نشده، بلكه قرار است دكتر ظريفيان آن را آماده كند و ليست قوه‌ي قضاييه نيز به دست ما برسد تا بررسي‌هاي لازم انجام شود و پس از آن تصميم‌گيري لازم صورت گيرد.


معاون حقوقي وزير علوم:


حداكثر 15 دانشجوي زنداني در ليست هستند

معاون حقوقي وزير علوم با اشاره به ليست اسامي دانشجويان زنداني كه توسط معاون دانشجويي تهيه شده است، اظهار داشت: حداكثر پانزده نفر در اين ليست بوده‌اند كه بسياري از آنها در مرخصي يا رفت و آمد هستند.

«دكتر حسيني» در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه «اين مساله توسط معاونت دانشجويي و حراست وزارت علوم پيگيري مي‌شود»، گفت: فضاي كشور تغيير كرده است و انشاالله با تعاملي كه بين دستگاه‌هاي مختلف وجود دارد، كمتر شاهد چنين تنش‌ها و درگيري‌هايي هستيم.

وي افزود: اگر موردي هم از اين تنش‌ها وجود داشته باشد سعي مي‌شود در محدوده‌ي دانشگاه‌ها حل شود تا نيازي نباشد كه دستگاه‌هاي ديگر وارد عمل شوند. وزارت علوم نهايت تلاش خود را در اين جهت انجام مي‌دهد تا كمتر شاهد برخوردهايي مثل گذشته باشيم.

بر اساس شنيده‌هاي خبرنگار ايسنا، قرار است تا پايان وقت اداري امروز، دانشگاه‌ها گزارش مربوط به خود را براي وزارت علوم ارسال كنند.

هفته‌ي گذشته به دنبال دستور روز گذشته‌ي رييس قوه‌ي قضاييه براي انجام مقدمات اجرايي آزادي دانشجويان زنداني، « جمال كريمي‌راد »، سخنگوي قوه‌ي قضاييه و وزير دادگستري در پاسخ به اين پرسش كه آيا دستور آزادي دانشجويان زنداني شامل تمام افراد مي‌شود و افرادي مانند احمد باطبي را هم در بر مي‌گيرد؟ اظهار داشت: فرقي نمي‌كند. بدون در نظر گرفتن ماهيت پرونده‌ها اين كار صورت مي‌گيرد؛ البته قرار است معاونت مربوطه در وزارت‌علوم گزارشي را تهيه كند كه اگر اظهارنظر كرد اين كار صورت مي‌گيرد و در اين زمينه از اختيارات رييس قوه‌ي قضاييه در اعمال ماده‌ي 14 استفاده مي‌شود.

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

آيت‌الله « هاشمي شاهرودي » در ديدار هفته‌ي گذشته با وزير علوم با تاكيد بر اين كه «شرايط كنوني جامعه‌ي ما معرفتي و مهرورزي است و بر اين اساس دانشجويان ما هميشه و همه جا بايد مورد رافت اسلامي باشند»، از وزير علوم خواسته بود، هرچه سريع‌تر صورت اسامي دانشجويان زنداني را به قوه‌ي قضاييه جهت آزادي يا مرخصي آنها ارايه كند.

تعدادي از فعالان دانشجويي و مسوولان دانشگاهي در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا از اين اقدام استقبال كرده‌اند.

دنبالک:

فهرست زير سايت هايي هستند که به 'آماده شدن ليست دانشجويان زنداني، حداكثر 15 دانشجوي زنداني در ليست هستند، ايسنا' لينک داده اند.
Copyright: gooya.com 2016