دوشنبه 28 فروردین 1385

طراحى حمله‌ى نظامى‌ آمريكا به ايران، صداي آلمان

يك كارشناس امنيتى آمريكا اظهار داشته كه ايالات متحده‌ى آمريكا حتا پيش از آغاز جنگ عراق يك حمله‌ى نظامى به ايران را طراحى كرده است. على اكبر هاشمى رفسنجانى نيز در سفر خود به سوريه گفت كه حمله‌ى نظامى‌ آمريكا به ايران را بعيد مى‌داند، زيرا كه اين امر نه به نفع آمريكاست و نه به نفع كشورهاى منطقه. در اين ميان سخن از گروهاى ضربت انتحارى ايرانى عليه هدف‌هاى آمريكايى مى‌رود.

به گزارش خبرگزارى فرانسه، «ويليام آركين»، يك همكار سابق سرويس مخفى آمريكا به روزنامه‌ى «واشنگتن پست» (چاپ روز يكشنبه ۱۶ آوريل) گفته است كه طرح حمله‌ى نظامى ‌آمريكا به ايران شامل حمله‌ى موشكى، ورود نيروى‌هاى زمينى به خاك ايران و تسلط بر تنگه‌ى هرمز در خليج فارس خواهد بود.

به گفته‌ى «ويليام آركين» طرح‌هاى حمله‌ى نظامى به ايران در محافل نظامى آمريكا تحت نام «تيرانت» (TIRANNT) معروف است. به نظر كارشناسان نظامى ارزيابى دقيقى از زرادخانه‌ى موشكى ايران در دست است و نيز طرحى براى ورود نيروهاى زمينى كه آماده‌ى عمليات در سراسر جهان هستند، آماده است تا تأسيسات نظامى و هسته‌اى ايران را نابود سازند. حتا يك مانور مشترك واحدهاى نظامى آمريكايى و بريتانيايى در درياى خزر صورت گرفته است. ژنرال آمريكايى «جان ابى‌زيد»، كه در اين فاصله فرمانده‌ى ستاد مركزى نظاميان آمريكايى (بنام Centcom) است، از سال ۲۰۰۲ مأموريت چنين طراحى نظامى را يافته است.

بايد اشاره كرد كه «جان آركين» در دهه‌ى هفتاد ميلادى مأمور ارشد سازمان امنيت آمريكا در ارتش اين كشور در مورد مسئله‌ى برلين غربى بوده است. وى پيش از آغاز لشكركشى ‌آمريكا به عراق طرح دقيق اين حمله را اعلام داشته بود.

از سوى ديگر به گزارش روزنامه‌ى «ساندى تايمز» قرار است در صورت حمله‌ به تأسيسات هسته‌اى در ايران، گروه‌هاى ضربت انتحارى ايرانى اهدافى در خاك بريتانيا و ايالات متحده‌‌ى آمريكا را مورد يورش قرار دهند. اين روزنامه‌ مى‌افزايد: ۴۰ هزار سوءقصدكننده‌ى انتحارى آموزش ديده كه از نيروهاى ويژه‌ى سپاه پاسداران هستند و براى نخستين مرتبه در يك رژه‌ى نظامى در ماه مارس مشاهده شدند، آماده حمله به اهدافى در خاك بريتانيا و آمريكا هستند. از سوى ديگر به گفته‌ى حسن عباسى، يكى از طراحان راهبردى سپاه پاسداران، تاكنون ۲۹ هدف در كشورهاى غربى تعيين شده‌‌اند. به نوشته‌‌ى اين روزنامه، در پايگاه آموزشى اين سوءقصدكنندگان انتحارى از آنها پرسيده مى‌شود كه ترجيح مى‌دهند اهداف آمريكايى در عراق را مورد حمله قرار دهند يا اهداف اسرائيلى را.

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

در اين ميان به گزارش خبرگزارى‌هاى «رويترز» و «ايسنا»، على اكبر هاشمى رفسنجانى، رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام كه براى ديدار و مشورت با بشار اسد راهى سوريه شده است، در يك كنفرانس مطبوعاتى مشترك با فاروق الشرع، معاون رييس‌جمهور سوريه هرگونه حمله نظامى آمريكا به ايران را امرى بعيد دانست. هاشمى رفسنجانى تاكيد كرد: هر گونه حمله نظامى آمريكا به ايران نه تنها به نفع اين كشور، بلكه به نفع هيچ يك از كشورهاى منطقه نخواهد بود. وى بار ديگر تاكيد كرد كه موضوع انرژى هسته‌يى به عنوان بخشى از علوم ملى قابل چشم‌پوشى نيست.

وى همچنين اظهار داشت: آمريكايى‌ها بدون بررسى جدى اين امر قادر به ورود به جنگى جديد در منطقه نيستند و به دليل دستيابى ايران به توان هسته‌يى جنگ روانى به راه ‌انداخته‌اند. رفسنجانى با انتقاد از واكنش‌ كشورهاى غرب به ورود ايران به باشگاه هسته‌يى اين موضع‌گيرى‌ها را ناعادلانه توصيف كرد.

دنبالک:

فهرست زير سايت هايي هستند که به 'طراحى حمله‌ى نظامى‌ آمريكا به ايران، صداي آلمان' لينک داده اند.
Copyright: gooya.com 2016