شنبه 23 آبان 1383

علي لاريجاني: اگر شرايط مهيا باشد كانديدا مي‌شوم، ايسنا

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس سياسي

علي لاريجاني گفت: انقلاب حادثه عظيمي بود كه موج بيداري را در سطح جهان به‌وجود آورد و اسلام را به عنوان يك قدرت غيرقابل كتمان به معادلات جهاني وارد كرد.

وي افزود: مسلمانان كه تا قبل از انقلاب، جزو كساني بودند كه قدر و منزلتي در توازن قدرت جهاني نداشتند، پس از انقلاب توجه جهان را به خود معطوف كردند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران، ايسنا، رييس سابق سازمان صدا و سيما كه در جمع مردم بابل در مورد دستاوردهاي انقلاب سخن مي‌گفت، تصريح كرد:‌ اگر تا قبل از انقلاب، نهضت‌هاي بيداري در جهان اسلام به‌وجود مي‌آمد، با نفوذ مي‌توانستند آنها را كنترل كنند كه نمونه مشهود آن نهضت جمال عبدالناصر در مصر و جريان ملي‌گراي مصدق در ايران بود.

وي با بيان اين‌كه جريان انقلاب اسلامي و روش‌هاي رهبري امام (ره) جايگاه مسلمانان را در سطح جهان ارتقا داد و به عنوان يك قدرت سوم مطرح كرد، افزود: حادثة تسخير لانة جاسوسي آمريكا در ايران به عنوان يك رخداد فراموشي نشدني در جهان و يك شكست بزرگ سياسي و سرافكندگي تاريخي براي آمريكا مطرح است .

لاريجاني ادامه داد: ‌امروز پيام انقلاب اسلامي و جريان بيداري سراسر دنيا را در بر گرفته است . انتفاضه امروز فلسطين به درون تمام خانه‌ها نفوذ كرده تا حدي كه حتي نخست‌وزير اسرائيل، انتفاضه را يك نهضت بر گرفته از انقلاب ايران مي‌داند و مي‌گويد‌ كه فلسطين امروز شاهد ظهور فرزندان خميني است.

وي در ادامه با اشاره به مسائل اخير هسته‌يي ايران و تهديدهاي آمريكا، بر حق مسلم ايران در استفاده از انرژي صلح‌آميز هسته‌يي تاكيد كرد و گفت: آنچه مسلم است كليت نظام و مردم خواستار دستيابي به دانش صلح‌آميز هسته‌اي هستند؛ در اين زمينه، هم اروپا و هم آمريكا در اينكه ايران نبايد به اين فناوري دست يابد ديدگاه مشترك دارند و با فشارهاي متعدد عدم ادامه اين روند در ايران را خواستارند.

رييس سابق صدا و سيما همچنين به انتخاب مجدد بوش به رياست‌جمهوري آمريكا اشاره كرد و گفت:‌

مسلما بوش اين دوره با دورة قبل متفاوت خواهد بود، چون با كسب تجربه از حمله به عراق سعي خواهد كرد وجهة از دست رفتة آمريكا را ترميم كند. امروز آمريكايي‌ها در عراق در باتلاقي فرو رفته‌اند كه خود به تنهايي نمي‌توانند از آن خارج شوند. آمريكايي‌ها با متهم‌كردن ايران به دخالت در اوضاع عراق و تهديدهاي متفاوت در مورد ارجاع پرونده هسته‌يي ايران به شوراي امنيت، خواستار آنند كه ايران از نفوذ تاريخي خود براي خارج كردنشان از اين باتلاق كمك كند.

به گزارش ايسنا وي در ادامه با نفي حمله آمريكايي‌ها به ايران، گفت: آنها مي‌دانند كه ايران داراي قدرت منطقه‌اي بسيار قوي است.

لاريجاني به اوضاع سياسي داخل كشور اشاره و تصريح كرد: بايد با همدلي و وحدت در رفع مشكلات اساسي مردم سعي كنيم . مردم با ديدن عملكرد شوراهاي اسلامي در اين دوره كه به دور از جنجال‌آفريني سياسي، فقط خدمت رساني را سرلوحه كار خود قرار دادند، به نظام خوشبين‌تر خواهند شد.

وي از نمايندگان مجلس هفتم نيز خواست با همدلي و تلاش جدي و خستگي‌ناپذير از اغراض سياسي بپرهيزند و فرموده‌هاي مقام معظم رهبري را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

لاريجاني در ادامه با بيان اين‌كه دستهايي در كشور وجود دارد كه مي‌خواهند هر روز تنش‌آفريني كنند، گفت: اين افراد وقتي در اوضاع سياسي جامعه به بن‌بست مي‌رسند، سعي مي‌كنند در دانشگاه‌ها اغتشاش ايجاد كنند تا به تبع آن جامعه دچار التهاب ‌شود.

وي در مورد انتخابات رياست‌جمهوري آينده هم گفت: اگر شرايط مهيا باشد و اين توان را در خودم ببينم كه مي‌توانم در اين سنگر مؤثر باشم، به ميدان خواهم آمد.

لاريجاني خاطرنشان كرد: آن طور كه مطلع هستم، آقاي رفسنجاني و حسن روحاني به ميدان انتخابات نخواهند آمد.

وي گفت:‌ جناح‌ها در حال رايزني و رسيدن به اتفاق‌نظر براي معرفي يك كانديدا براي خود هستند و به زودي هر جناح به طور رسمي كانديداي خود را معرفي خواهد كرد.

دنبالک: http://mag.gooya.com/cgi-bin/gooya/mt-tb.cgi/14347

فهرست زير سايت هايي هستند که به 'علي لاريجاني: اگر شرايط مهيا باشد كانديدا مي‌شوم، ايسنا' لينک داده اند.
Copyright: gooya.com 2016