دوشنبه 5 اردیبهشت 1384

رييس دادگستري تهران: تعدادي از متهمان اينترنتي حتي قصور هم نداشته‌اند، ايرنا

رييس كل دادگستري استان تهران، تاكيد كرد: تعدادي از متهمان پرونده وبلاگ نويسان نه تنها تقصيري نداشته‌اند، بلكه حتي قصوري نيز مرتكب نشده بودند.


حجت‌الاسلام والمسلمين "عباسعلي عليزاده" روز دوشنبه در جمع خبرنگاران به منع قانوني براي انتشار اسامي محكوم‌شدگان و يا تبريه‌شدگان اشاره كرد، اما در عين حال گفت: حنيف مزروعي از جمله تبريه‌شدگان است.

وي، همچنين درباره ميزان دخالت افراد در اين اتهام، خاطرنشان كرد كه برخي متهمان در اين پرونده كارمند و كارگر بوده ‌و بعضي نيز اطلاعي از موضوع نداشته و شماري ديگر هم مسووليتي در اين امر نداشته‌اند.

عليزاده در ادامه گفت: گرچه در گذشته نحوه عملكرد برخي مطبوعات تعطيل شده بطور ناخواسته در جهت براندازي بود، اما اكنون مطبوعات ما در جهت تحكيم مباني جمهوري اسلامي حركت مي‌كنند.

عليزاده، كه در محل دادگستري شهرستان ري و در حاشيه ملاقات مردمي با خبرنگاران سخن مي‌گفت، با اشاره به توجه و حمايت نظام و تشكيلات قضايي از رسانه‌ها افزود: در سال ‪ ۸۳‬بسياري از اخبار مربوط به تشكيلات قضايي توسط رسانه‌ها منتشر شد و آنان كمك بسزايي به دستگاه قضايي در زمينه اطلاع رساني كردند.

رييس دادگستري تهران، در پاسخ به سوالي درباره پرونده انفجار لوله گاز در منطقه افسريه تهران، گفت: ما بطور دقيق، كارشناسي شده و همه جانبه بايد مساله را بررسي كنيم و پس از اين مرحله، نتيجه اعلام خواهد شد.

وي، در پاسخ به سوال خبرنگار ايرنا مبني براينكه "آيا مشكلات مراجعان در جلسات ديدار مردمي ناشي از ضعف قانون است يا عدم رسيدگي توسط محاكم و قضات"، گفت: اينكه چرا مردم به من و يا آقاي هاشمي شاهرودي مراجعه مي كنند، به مشكلات و ابهام‌هاي قانوني و مشكلات اجرايي باز مي‌گردد كه افراد را ناچار به مراجعه به ما براي احقاق حق و يا سرعت درتصميم‌گيري مي‌كند.

عليزاده، افزود: برخي مشكلات نيز به ما باز مي‌گردد كه اين مسائل را مي پذيريم و به همين لحاظ بر اعمال مديريت توسط مديراني كه مسووليت مي‌پذيرند ، تاكيد داريم.

وي، با اشاره به تاثير ملاقات مردمي در رفع نواقص دستگاه قضايي افزود : ملاقاتهاي عمومي باعث مشخص شدن نقاط ضعفها براي مسوولان قضايي شده است.

رييس كل دادگستري استان تهران، تعداد شوراهاي حل اختلاف در شهرستان ري را يكصد شورا عنوان و اضافه كرد: در سال گذشته اين شوراها حدود ‪ ۱۶‬هزار پرونده را مختومه كرده‌اند.

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

عليزاده، درباره ايجاد شوراهاي ايثارگران در دادگستري، اظهارداشت: به علت حق بزرگي كه ايثارگران دارند، ممكن است، كمك‌هايي به آنان در جهت تسريع در رسيدگي به پرونده‌هايشان كنيم.

رييس دادگستري تهران در همين‌باره اضافه كرد: اما نه خود ايثارگران مي‌خواهند و نه ما مي‌توانيم حق فردي را به فردي ديگر بدهيم.

رييس كل دادگستري استان تهران و شماري ديگر از مسوولان قضايي امروز (دوشنبه) با حضور در محل دادگستري شهرستان ري از نزديك در جريان مشكلات ‪ ۵۰‬مراجعه‌كننده قرار گرفتند.

دنبالک: http://mag.gooya.com/cgi-bin/gooya/mt-tb.cgi/21569

فهرست زير سايت هايي هستند که به 'رييس دادگستري تهران: تعدادي از متهمان اينترنتي حتي قصور هم نداشته‌اند، ايرنا' لينک داده اند.
Copyright: gooya.com 2016