جمعه 17 تیر 1384

خسرو سيف دبيرکل حزب ملت ايران: سومین جریان دموکراسی خواهی شکل می گیرد

بعد از انتخابات به این نتیجه رسیدیم آنها که در انتخابات شرکت نکرده اند برای تحقق دموکراسی و آزادی یک جبهه دهند.

خسرو سیف در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان با بیان این که در بیانیه ای در روز 10 تیر ماه از همه گروههایی که در انتخابات شرکت نکرده اند دعوت کردیم گفت : متاسفانه تاکنون موفق به ایجاد اتحاد میان گروهها نشده ایم، اکنون زمانه به نحوی است که بیش از گذشته نیاز به اتحاد می باشد.
وی در خصوص ارتباط جبهه همبستگی با جبهه دموکراسی خواهی که از طرف معین طرح شد، گفت: این جبهه دموکراسی خواهی که از طرف مشارکت و مجاهدین انقلاب مطرح شد و نهضت آزادی و برخی ملی مذهبی ها از آن اعلام حمایت کرده اند ، جریانی درون زاست، در صورتی که جبهه همبستگی ملی را جریان اپوزوسیون خارج از نظام شکل می دهند و بزرگترین تفاوت این دو جریان در موضع شان در شرکت در انتخابات می باشد.

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

سیف هم چنین چارچوب جبهه همبستگی ملی را متفاوت با کنگره ملی دموکراسی خواهی توصیف کرد و گفت: این کنگره نظر جبهه ملی نبوده است و تنها خواست آقای امیر انتظام است، چیزی که در اساسنامه کنگره ملی به چشم می خورد این است که به جای در برگرفتن ساز مانها و گروهها افراد را در بر می گیرد.
سیف با بیان این مطلب که از تمام نیروهایی که به استقلال و آزادی ایران می اندیشند برای شرکت در این جبهه دعوت به عمل می آوریم گفت: مشغول رایزنی با دوستان دانشجو در دفتر تحکیم وحدت و آنهایی که در زمینه عدم شرکت در انتخابات نظر خود را اعلام کرده اند، هستیم.

وی اعتقاد به مردم سالاری، رعایت حقوق بشر، آزادی، جدایی دین از دولت، برطرف شدن تبعیض های قومی و جنسیتی و دوستی با ملت های جهان را از خواستهای اصلی این جبهه معرفی کرد و گفت : هر کس به این اصول اعتقاد دارد می تواند در این جبهه شرکت کند.

در همين زمينه:

دنبالک:

فهرست زير سايت هايي هستند که به 'خسرو سيف دبيرکل حزب ملت ايران: سومین جریان دموکراسی خواهی شکل می گیرد' لينک داده اند.
Copyright: gooya.com 2016