شنبه 15 مرداد 1384

گسترش دخالت‌هاي سفارت‌خانه‌هاي كشورهاي اروپايي در امور ايران، فارس

همزمان با نقض مفاد مختلف توافق‌نامه پاريس از سوي كشورهاي اروپايي، سفارت‌خانه‌هاي كشورهاي اروپايي رسماً به دخالت در امور داخلي ايران مي‌پردازند.

به گزارش خبرگزاري فارس در اين راستا ريچارد دالتون، سفير انگليس در ايران خواستار ملاقات فوري با اكبر گنجي در بيمارستان شده است.
دالتون در اطلاعيه خود همچنين خواهان آزادي فوري آقاي گنجي بر اساس اصول انسان‌دوستانه شده است.
سفارت كشور فرانسه نيز در بيانيه‌اي خواستار توضيح درباره بازداشت عبدالفتاح سلطاني شده است.
سلطاني به اتهام افشاي اطلاعات به كلي سري ايران در پرونده جاسوسي هسته‌اي از سوي وزارت اطلاعات دستگير شده است.
سفارت ايتاليا و معاون وزارت امور خارجه اين كشور نيز در بيانيه‌اي از دولت جديد جمهوري اسلامي خواسته‌اند سريعاً اكبر گنجي را آزاد كند.
پيشتر آنجليكا بير رئيس هيات نمايندگي پارلمان اروپا براي روابط با ايران نيز در نامه‌اي اهانت آميز به سفارت ايران در بلژيك خواستار صدور ويزا براي وي جهت سفر به ايران و ديدار از زندانيان كشورمان شده بود.
سفير انگليس در ايران در پي انتشار اخباري مبني بر سخنراني مريم رجوي سركرده گروهك تروريستي منافقين در مجلس اعيان انگليس كه در رسانه‌هاي كشورمان منعكس شد در بيانيه‌اي رسمي با انتقاد از درج اين اخبار در رسانه‌هاي ايران، اين اخبار را كذب خوانده بود.
بررسي‌هاي خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس نشان داد برخلاف بيانيه ريچارد دالتون سفير انگليس، در كنفرانس «ايران، سرسخت‌‌ها در قدرت، مقاومت ايران، سياست اتحاديه اروپا تحت رياست انگلستان» در مجلس اعيان انگلستان كه هفتم جولاي از سوي حزب كارگر و با حضور چهره‌هاي سرشناس سياستمدار انگليسي برگزار شده است، مريم رجوي به صورت تله ويدئو براي حاضران سخنراني كرده و متن سخنراني سركرده گروهك منافقين براي لردهاي انگليسي در سايت رسمي اين گروهك موجود مي باشد.

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

در همين حال وزير امور خارجه كانادا نيز امروز در بيانيه‌اي از تلاش اين كشور براي صدور قطعنامه جديد عليه ايران خبر داد و تاكيد كرد: «مشورت بين كانادا و هم‌ پيمانان همفكر او در مورد احتمال ارائه قطعنامه جديد در مورد اوضاع حقوق بشر ايران در مجمع عمومي سازمان ملل متحد آغاز شده است.»
وزارت امور خارجه تاكنون واكنشي در زمينه جلوگيري از تشديد دخالت‌هاي سفارت‌خانه‌هاي خارجي در ايران از خود نشان نداده است.

دنبالک:

فهرست زير سايت هايي هستند که به 'گسترش دخالت‌هاي سفارت‌خانه‌هاي كشورهاي اروپايي در امور ايران، فارس' لينک داده اند.
Copyright: gooya.com 2016