پنجشنبه 11 شهریور 1389   صفحه اول | درباره ما | گویا


گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

محسن بيک وند از قربانيان شکنجه در زندان به قتل رسيد، هرانا

خبرگزاری هرانا - محسن بيک وند، يکی از زندانيان عادی محبوس در زندان رجايی شهر کرج، سه شنبه شب، مورخ نهم شهريورماه، در زندان به قتل رسيد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، محسن بيک وند که بارها توسط ماموران زندان مورد شکنجه های سخت قرار گرفته بود، در بند ۶، سالن ۱۶ زندان رجايی شهر کرج به قتل رسيده است.

محسن بيک وند، اواسط خردادماه سال جاری به سلول انفرادی بند يک زندان رجايی شهر کرج منتقل شده بود.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


گفتنی است زندانيان محبوس در زندان رجايی شهر معتقدند که دستور قتل اين زندانی توسط مسئولين زندان صادر شده است و قتل زندانيان معترض توسط زندانيان ديگر به صورت سازمان يافته و از سوی مسئولين زندان هدايت می شود.

خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ايران، در خردادماه سال جاری اقدام به پخش فيلمی از شکجه ی اين زندانی از درون زندان نموده بود که بر اساس اين سند، مسئولان به دليل شکنجه های سخت هردو پای اين زندانی را شکسته، دستانش را به طور موقت از کار انداخته و بدنش را سوزانده بودند.

تصاوير مستند زير اسنادی است که در خرداد ماه سالجاری از سوی خبرگزاری هرانا منتشر شد که در آن محسن بيک وند و ساير زندانيان از وجود ضرب و شتم و شکنجه و بدرفتاری زندانبانان در زندان شکايت می کنند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016