شنبه 26 شهریور 1384

آيت الله صافي گلپايگاني از اجراي اسكيت زنان با نام مهدويت به شدت انتقاد كرد، خبرگزاري فارس

به گزارش خبرگزاري فارس آيت الله صافي گلپايگاني در ديدار با مسئولان برگزار كننده هفتمين گفتمان مهدويت، بر بالا بردن شناخت و معرفت جوانان نسبت به شخصيت حضرت مهدي (عج) تاكيد كرد.
وي ضمن توصيه به همه مسئولان در اجراي درست و بي‌آلايش جشن‌ها به ويژه ايام نيمه شعبان، تاكيد كرد: دشمناني وجود دارند كه مي‌خواهند با شيطنت در جشن‌ها و مراسم‌هاي مذهبي فوايد و ارزش‌هاي اين گونه مجالس را كم و بي اثر كنند تا مردم از ثواب آنها بي‌بهره باشند. بنابراين مجالس را با گناه و راه‌هاي مختلف آلوده مي‌كنند و نخستين كسي كه از اين وضعيت قطعاً نگران است خود حضرت مي‌باشند.
اين مرجع تقليد با بيان اين كه با نام مهدويت و در نواي حضرت حجت (عج) مي‌خواهند مسابقات اسكيت بانوان برگزار كنند، گفت: اين جاي تاثر است كه با اين همه زحمات كه توسط انسان‌هاي پاك براي گسترش معارف اهل بيت (ع) و فرهنگ مهدويت و عمق بخشيدن به آنها تلاش مي‌كنند عده‌اي جلو بيايند و با اقدامات خود همه اين كارها را زير سؤال ببرند. آن هم تحت عنوان نيمه شعبان و در قم كه اين آسيب‌ها بسيار خطرناك است و همه دلسوزان و مسئولان بايد در برابر اين وقايع تذكر دهند و اين افراد شياطيني هستند كه نمي‌خواهند بگذارند فرهنگ مهدويت رواج پيدا كند.
آيت الله صافي گلپايگاني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به ياس ملل مختلف از مكاتب دست ساز و غير الهي و رويكرد به معنويت گفت: مردم دنيا از مكاتب خود رويگردان شده‌اند و در عين حال نمي‌توانند در اين جهان سرگردان باشند بنابراين به طرف يك نقطه حركت مي‌كنند و آن هم موعود و آخر الزمان است. حتي كتاب‌هايي كه اهل ايشان جديدا مي‌نويسند در همين راستاست و فقط در محتوا مقداري با ما تفاوت دارند.
وي افزود: بروز طوفان كاترينا در آمريكا به جهانيان فهماند كه نظام‌هاي ظاهري كاري از دستشان بر نمي‌آيد و اگر روزي اين پرده ظاهري كنار برود، معلوم مي‌شود در باطن آنها چيست.

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

استاد دروس خارج حوزه علميه قم با اشاره به پيداش شرايط فعلي جهان و گرايش به مهدويت و موعود و به صورت برتر آن در شيعه، وظيفه همه علما، فضلا، دانشمندان و محققان شيعه را در هدايت و عمق بخشيدن به اين معارف بسيار سنگين و حساس برشمرد.

Copyright: gooya.com 2016