دوشنبه 4 اردیبهشت 1385

اولین سخنرانی جانشین شارون درباره ایران، آفتاب

آفتاب ـ محمد صادق امینی: « ایهود اولمرت» نخست وزیر اسرائیل که قرار است در ماه آینده میلادی به واشنگتن سفر کند و در خصوص فعالیت های هسته ای ایران با جرج بوش رئیس جمهور آمریکا مذاکره کند در اولین سخنرانی رسمی خود در جمع اعضای کابینه، مدعی شد فعالیت های هسته ای ایران نه تنها تهدیدی برای صلح و امنیت اسرائیل است بلکه تهدیدی برای تمدن غرب است.


روزنامه اسرائیلی جروزالم پست با اشاره به اینکه اسرائیل، ایران را بزرگترین دشمن خود می داند و از صحبت های اخیر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور برای حذف اسرائیل اظهار نگرانی کرده است از قول ایهود اولمرت نخست وزیر اسرائیل نوشته است که فعالیت های هسته ای ایران باید باعث نگرانی کشورها، مخصوصا کشورهایی که تعهدات بین المللی دارند گردد.
روزنامه جروزالم پست بیش از این در گزارشی نوشته بود که بوش و اولمرت در دیدار ماه آینده میلادی خود در کاخ سفید با یکدیگر قرار است در مورد فعالیت های هسته ای ایران، تهدیدات ایران علیه اسرائیل و نگرانی از حمله موشکی ایران به اسرائیل در صورت حمله آمریکا به مراکز و تاسیسات هسته ای ایران با یکدیگر گفت و گو کنند.

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

روزنامه های اسرائیلی بعد از اعلام موفقیت دانشمندان ایرانی در عبور از مرز غنی سازی اورانیوم در تلاشی گسترده سعی کرده اند که فعالیت های صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران، را مایه نگرانی خاورمیانه و سایر کشورهای جهان جلوه دهند.
صحبت های اخیر اولمرت که اولین موضع گیری رسمی وی از زمان تصدی صندلی نخست وزیری می باشد بعد از گزارش اخیر مطبوعات اسرائیل در تلاش موساد ( سازمان اطلاعاتی اسرائیل) برای ترور محمود احمدی نژاد در رسانه ها و مطبوعات این کشور منتشر شده است.

دنبالک:

فهرست زير سايت هايي هستند که به 'اولین سخنرانی جانشین شارون درباره ایران، آفتاب' لينک داده اند.
Copyright: gooya.com 2016