جمعه 11 فروردین 1385

پیام به برگزاری کنفرانس مشروطیت در دانشگاه نورث ایسترن ایلینویز از سوی هیئت برگزار کننده جشن سده مشروطیت – کلن

دوستان گرامی، اساتید و هنرمندان محترم،

همراه با شادباشهای بهاری در آستانه برگزاری کنفرانس بین المللی به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب مشروطیت ایران تلاشهای گرانقدرتان را ارج میگذاریم. ما نیز صمیمانه آرزومندیم که با همت شما فرهیختگان و همه دوستداران فرهنگ ایران زمین میراث مشروطیت شناسائی و شفافتر گردد و اهداف و آرمانهای آن یعنی مدرنیته، آزادی، استقلال و دمکراسی در میهنمان به بر نشسته و سرانجامی پیروزمند یابد.

کنکاش و جستجو در علل انقلاب مشروطیت، بررسی انگیزه های این انقلاب، تعیین و تبیین مختصات فکری و فرهنگی دوران وقوع این رخداد در جهان و منطقه، مطالعه در اوضاع تاریخی، سیاسی و اقتصادی و حقوقی ایران در زمان مشروطیت، شناخت دقیق مختصات فدرت حاکم و اشکال سلطه در آنزمان، مطالعه در احوال و وزن فرهنگی، اجتماعی و سیاسی نیروهای شرکت کننده در انقلاب و بخصوص بررسی نقش پیچیده ذستگاه روحانیت در جنبش مشروطیت، زمینه ساز حرکت تکاملی جامعه مان و تکوین جنبش دموکراسی خواهی و پیشرفت اجتماعی در میهنمان خواهد بود.

اکنون در بهار 1385 خورشیدی و در صدمین سالگرد انقلاب مشروطیت، ایرانیان بار دگر امیدوارانه به ساختن ایران مدرن میاندیشند و از قعر تاریکی و شکستها و ناکامیهای صد سال اخیر کاوشگرانه با انرژی و شور و شوق جدید خستگی راه را میزدایند.

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

دوستان گرامی برگزارکننده،
این کوششهای فرهنگی همه جانبه و گسترده در شناسائی جنبش مشروطیت، آموختن ذرسهای آن در میهنمان و معرفی این جنبش اصیل به نیروهای آگاه ملل ذیگر در شناساندن چهره تاریخی و واقعی ایران و ایرانیان تاثیر بسزائی خواهند ذاشت و بیانگر و نشاندهنده عزم و اراده ایرانیان در پاسداری از ارزشهای ملی میباشد.

روزهای پربار و شادی برای همه شما آرزومندیم.

هیئت برگزارکننده جشن سده مشروطیت – کلن
2006/03/30 - 1385/01/07

Copyright: gooya.com 2016