پنجشنبه 4 اسفند 1384

پیام سازمان همجنسگرایان ایرانی به دومین گردهمایی جمهوری خواهان دموکرات و لائیک در هانوفر

24 تا 26 فوریه 2006
هانوفر – آلمان


دوستان گرامی
بسیار خوشنودیم که طلسم یگانه خواهی و تک اندیشی شکسته شده و سازمان همجنسگرایان ایرانی به نمایندگی از جامعه ی همجنسگرا، دوجنسگرا و دوجنسگونگان ایرانی صدای خودش را در کنار سایر آزادی خواهان به گوش ملت ایران می رساند.
بر همگان روشن است میهنمان ایران سرزمینی بوده که در میان ملل و فرهنگ های مختلف کمترین تهاجمات را به همجنسگرایی نشان داده و مکانی امن برای دگراندیشان بوده است. پیشینه ایران که شکل دهنده هویت هر ایرانی است سازگار با هرگونه دگراندیشی و دگررفتاری بوده است. اما آن چه که امروز شاهد آن هستیم هویتی است بیگانه با مردم و فرهنگی است مروج قتل و تجاوز!
سرزمینی که روزگاری سخن ورانش به جای صحبت از جنگ و محو کردن و خونریزی، سخن از عشق و محبت و صلح و دوستی می راندند امروز عزیزانشان به جرم عشق و محبت بر دار آویخته می شوند. در کشوری که مولانایش به روشنی دلباخته شمس تبریزی است و حافظ از عشق بازی هایش می سراید، عاشق و معشوق هر دو با بارانی از سنگ ستاییده می شوند.
امروزه حتی اندیشمندانمان به ترس از کم شدن حامیانشان از حمایت حق معذورند اما باید توجه داشت که دیگر چون گذشته معیار حقوق بشر برده داری نیست بلکه تطبیق هر جامعه ای با حقوق بشر جهانی از دیدگاه پذیرش اقلیت های فکری و جنسیتی می باشد. امروز مدعیان اندیشه قبل از هر چیز باید موضع خود را در قبال همجنسگرایی و دین روشن کنند. نمی توان چشم بر هم گذاشت و جامعه همجنسگرا، دوجنسگرا و دوجنسگونه ایرانی را نادیده و کم اهمیت جلوه داد و مدعی آزادی برای ایران شد.

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

دوستان، این دومین گردهمایی سراسری جمهوری خواهان دموکرات و لائیک است، بسیار خوشحالیم که تابوی هوموفوبیا در حال شکستن است. سازمان همجنسگرایان ایرانی با توجه به عدم حمایت صریح از هیچ گروهی، پشتیبانی خود را از حرکت رو به رشد به رسمیت شناختن همجنسگرایی در ایران را اعلام می دارد و آرزو دارد که بر تعداد این حامیان روز به روز افزوده گردیده و روزی فرا رسد که تمامی حزب ها و گروه ها همجنسگرایی را به عنوان یک حقیقت طبیعی اجتماع بپذیرند و جایگاه آن را در برنامه های خود آشکارا اعلام نمایند.

شاد باشید و سربلند

آرین ورجاوندی
دبیر اول سازمان همجنسگرایان ایرانی
www.pglo.org
pglo@pglo.org

Copyright: gooya.com 2016